původní stav
původní stav
stavba

Restaurace Bluewagon

plocha: xxx

projekt: 5/2012

realizace: 9/2012

 

adresa:

Uruguayská 19, 12000 Praha 2

 

klient:

Bluewagon s.r.o.

 

autor:

Martin Neruda

Petr Hanzal

 

Myšlenkou (přáním) investora bylo místo pro provozování kvalitní gastronomie, setkávání lidí a prostor pro pořádání kulturně - společenských aktivit ať už v podobě degustací vína, malých výstav, kurzů vaření nebo promítání. Vzniklo tak prostředí, které na sebe zbytečně neupoutává pozornost, ale zároveň je adekvátní kvalitě nabízených služeb.

Jednoduchý koncept spočíval v otevření prostoru probouráním střední nosné stěny a vytvoření dvou vzájemně propojených prostor. Tyto se liší pouze způsobem zastropení vycházející z původní konstrukční koncepce domu. Do nich jsme následně vložili černý „box“ hygienického zázemí. Restauraci jsme nechali komunikovat s Uruguayskou ulicí skrze velkorysé skleněné tabule.

Z hlediska materiálů jsme se rozhodli pro kartáčovaný dub v kombinaci se světlým jasanovým obkladem a cementovou stěrkou. Tmavý „box“ hygienického zázemí jsme omítli probarvenou utaženou cementovou stěrkou a na podlahu jsme položili nerezový protiskluzný plech v kombinaci s polyuretanovou stěrkou, do které jsou přimíchány barevné „chipsy“.

Restaurace s kapacitou 45 míst byla otevřena v listopadu 2012.